Banner

21 травня - День Вишиванки

У третій четвер травня, цього року 21 травня, відзначається День Вишиванки. Це всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято є самодостатнім і самобутнім, не прив'язане до жодного релігійного чи державного. В цей день кожному українцю пропонується просто одягти вишиванку і виходить в ній на роботу, в університет, школу, чи садочок.

Започаткувала всеукраїнську акцію «День української вишиванки» Леся Воронюк, студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, у 2007 році. Вона зауважила, що студенти досить часто одягають вишиванки на пари, і одного разу спілкуючись на перерві з колегою Ігорем Житарюком, який також був у вишиванці, запропонувала одногрупникам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. У перший рік свята вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня.

День Вишиванки

Цього року в містах України проведуть День вишиванки всеукраїнським флешмобом «Усі в вишиванках». Підтримати акцію закликали напередодні в соціальних мережах громадські активісти. Національний український одяг планують вдягнути сьогодні не тільки по всій Україні, а й за кордоном.


Україна вишивана
День Вишиванки в Лисичанську


Залишити коментар


comments powered by HyperComments