На головну    Усі новини

12 травня - День Матері

В 2019 році День матері в Україні припадає на 12 травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією. 1908-го американка з Філадельфії Анна Джервіс виступила з ініціативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір. Та померла передчасно. Дівчина писала листи до державних установ і видатних осіб, пропонувала один день у році присвятити вшануванню матерів.

Серед української громади День матері вперше влаштував Союз українок Канади 1928-го. За рік свято відзначалося у Львові. Ініціатором урочистостей стала редактор тижневика "Жіноча доля" Олена Киселевська.Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що. Мама супроводжує нас усе життя, незважаючи на те, чи знаходиться вона поруч з нами або за тисячі кілометрів від нас. І навіть на порозі смерті мама турбується не про себе, а про своїх дітей. Сила материнської любові здатна подолати будь-які перешкоди і будь-які відстані. І де б ми не знаходилися, мамина любов, мамині молитви і переживання вберігають нас від нещасть і життєвих негараздів.

На її прикладах ми вчимося вірності, ніжності і любові до близьких людей, поваги та ввічливості до інших. Дівчинка найчастіше переймає у своєї мами всі її звички, навички та вміння, а хлопчик навчається у мами найголовнішим життєвим правилам, які потрібно знати будь-якій хорошій людині. Це і повага до старших, і захист більш слабких, і особливе ставлення до жінок, і багато іншого, що він пронесе через все своє життя.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

Вітаємо дорогих мам з їх святом! Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.