На головну    Усі новини

15 Січня - 100 років від дня народження В.М.Черникова

Володи́мир Миха́йлович Че́рников (15 січня 1918, Лисичанськ) - 17 березня 1992 Київ, Україна) - український маляр і графік, закінчив Київський Художній Інститут. У 1939 році закінчив Ворошиловоградське (нині Луганське) художнє училище. Учасник німецько-радянського збройного конфлікту, Другої світової війни.

З 1946 по 1951 рік навчався в Київському художньому інституті у Євгена Сагайдачного, Олексія Шовкуненко, Карпа Трохименка та Костянтина Єлева. Член Спілки художників УРСР. Чоловік відомої української художниці Віри Согоян.

У 1950-ті роки брав участь в оформленні Виставки досягнень народного господарства у місті Київ. Учасник художніх виставок: республіканських - з 1951 року, всесоюзних з 1957 року, міжнародних - з 1959 року. Нагороджений орденом «Знак Пошани», медалями, Грамотою Президії Верховної Ради УРСР. У 1973 році Володимиру Чернікову присвоєно звання - «Заслужений художник УРСР». Тематичні картини з шахтарського життя («Донецькі шахтарі», «В рудниках Криворіжжя»); з шевченківської тематики: «На допиті в Орській каторжній в'язниці», «Шлях на заслання Т. Г. Шевченка»; графіка: серія «Київ колись і тепер», «Ранок», «Рибалки», «Верби над озером», «Теплий вечір».

Твори Чернікова зберігаються в Національному художньому музеї України, Донецькому обласному художньому музеї, в приватних колекціях в Україні та за її межами.