17 листопада - Міжнародний день студента

День студента – свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу 17 листопада, має дуже трагічну історію.

Міжнародний день студента в Україні, дата якого припадає на 17 листопада, має трагічну історію. Його відзначають на честь подій 17 листопада 1939 року, що відбулися на території Чехословаччини. У цей день були заарештовані і відправлені до німецького концтабору понад тисячу студентів. Так фашисти розправилися з учасниками акції протесту учнів. Почалося все з мирної демонстрації празьких студентів і викладачів 28 жовтня в честь річниці утворення Чехословаччини. Німці розігнали мирний мітинг, при цьому був застрелений студент-медик Ян Оплетал. Після цього, 15 листопада відбулася акція пам'яті по загиблим, після якої затримали десятки мітингуючих, а через два дні вранці окупанти оточили студентські гуртожитки і заарештували 1200 осіб. Активісти були страчені у в'язниці. Міжнародний День студента, коли молодь різних країн світу святкує і веселиться, був встановлений в пам'ять про чехословацьких студентів на лондонському Всесвітньому конгресі,і з 1942 року відзначається 17 листопада.