На головну    Усі новини

18 квітня – Міжнародний день пам'яток історії та культури

Щорічно 18 квітня, в один день з Міжнародним днем пам’яток та історичних місць, в Україні відзначається День пам’яток історії та культури.

День пам’яток історії та культури – це професійне свято українських архітекторів, реставраторів, науковців, працівників державних органів охорони пам’яток культури та історії, а також усіх поціновувачів архітектурних шедеврів.

Станом на 2016 рік п’ять об’єктів на Україні внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. До них відносяться Софійський собор та Києво-Печерська лавра , ансамбль історичного центру Львова, пункти геодезичної дуги Струве в Хмельницькій та Одеській областях, незаймані букові ліси Карпат у Закарпатській області та резиденція митрополитів Буковини в Чернівцях.

Першим об’єктом, внесеним до списку, став Софійський собор. Його зарахували до всесвітньої спадщини в 1990 році, на чотирнадцятій сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Останньою в список занесли резиденцію буковинських митрополитів, це сталося в 2010 році. Ще п’ятнадцять об’єктів на території країни є кандидатами на включення до списку Всесвітньої спадщини і перебувають в попередньому списку. Ми подекуди й гадки не маємо, скільки пам'ятників європейського та всесвітнього значення збережено на території нашої країни. Охороною цієї величезної культурно-історичної спадщини займаються одиниці - фанатично віддані своїй справі люди.

Зберегти надбання минулого, відновити втрачене та передати неоціненні здобутки національного творчого генія майбутнім поколінням – висока і благородна місія тих, хто щоденною працею зводить міцний підмурок національної самосвідомості.