25 жовтня – 90 років від дня народження Петра Сингаївського

Петро Федорович Сингаївський (25 жовтня 1929, село Шатрище Коростенського району Житомирської області - січень 1995, Київ) - український письменник (поет, прозаїк, перекладач). Член Спілки письменників України від 1956 року. Брат поета Миколи Сингаївського. 1948 року закінчив десятирічку в Коростені, 1953 року- філологічний факультет Київського університету. Працював редактором видавництва «Дніпро», старшим редактором сценарного відділу Київської студії художніх фільмів імені Олександра Довженка, завідувачем відділу нарису й публіцистики журналу «Радуга». Друкуватися почав 1953 року. Видав збірки поезій (1956), «Листя подільського ясеня» (1971), «Каштановий світ» (1975), «Травневі арфи» (1979), «Полудневий гай», «Кораблі мого дитинства», «Зоряна доріжка», «Червоне сіно косить». Загалом вийшло друком двадцять книжок поезій для дорослих і дітей.

ВИШИВАНКА

Ми своїми вправними руками

Вишивали рушничок для мами,

Нашу радість їй подарувати.

Є на ньому півники святкові,

Є на ньому квіти малинові,

Нашу радість їй подарувати.

Синя нитка – птиці прилітають.

А червона – квіти зацвітають,

Листя вишиваємо ласкаве,