27 березня – Міжнародний день театру

Театр - це особливий світ, віддалений від нас так само, як сцена - від партеру. Між театром і дійсністю знаходиться оркестр, музика і тягнеться вогняна смуга рампи.

Дійсність, обминаючи область звуків, переступаючи через знаменні вогні рампи, являється нам на сцені, змінена, перетворена поезією.

Генріх Гейне

27 березня — професійне свято майстрів сцени. Більш того — це свято мільйонів глядачів, для яких театр став невід’ємною частиною життя та джерелом радості та натхнення.

Діяльність Міжнародного інституту театру, згідно з його статутом, спрямована на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх театральних діячів світу». Перше міжнародне послання на честь Всесвітнього дня театру було написано в 1962 році французьким письменником і художником Жаном Кокто (1889-1963).Сьогодні Міжнародний інститут театру при ЮНЕСКО – найбільша в світі неурядова організація, що займається виконавським мистецтвом. Національні центри, регіональні ради і комітети представлені в майже 100 країнах світу.Слово «театр» походить від давньогрецького слова theatron (θέατρον), що означає «місце, де дивляться». Традиційно в театрі грають два найбільш популярних жанри – комедію і трагедію, символами яких стали театральні маски.

Згадка про першу театральну постановку датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті, сюжетом послужили образи єгипетської міфології – історії бога Осіріса. Це було зародженням довгої і міцної зв’язку між театром і релігією. У стародавній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. Давньогрецькі театральні вистави також використовували міфологічні образи.

Театр — це чарівне мистецтво зображення подій, які, певним чином, безпосередньо відбуваються перед глядачем. Ми стаємо їх свідками і співучасниками, і це визначає особливу силу емоційного впливу театру.

Минають роки та століття, а театр залишається найулюбленішим і затребуваним видом мистецтва!