На головну    Усі новини

8-9 травня – День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


До 2015 р. в Україні відзначався як День Перемоги. Однак тепер йому на зміну прийшла інша пам'ятна дата з іншим змістом. День Перемоги відзначався як свято радянського народу, сломившего нацизм в ході Великої Вітчизняної Війни. У той час як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні зміщує акценти з того, чию саме заслугою було знищення гітлерівського жаху. Президентським указом про зміну назви і суті свята зафіксовані інші дати подій, яких він стосується. День перемоги над нацизмом стосується не закінчення війни 1941-1945 р., а процесів, які відбувалися з 1939 по 1945 р. У 2015 році в Україні вперше відзначили нову дату. Символом відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги став червоний мак. В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, волі, гордості, оберегу від нечистої сили, крові. В українських народних піснях та думах мак пов'язаний з війною та військом, він символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.Данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни віддають у всьому світі.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

Подвиги, здійснені нашими воїнами і трудівниками тилу, зробили їх героями. За кожним з них — людське життя, яскраве і талановите, безжалісно обірване у розквіті сил.

Це не лише її подих, що і сьогодні холодить кров у жилах тих, хто був свідком жорстоких звірств фашистських загарбників. Вона кардинально повернула життя всієї країни прийшла в кожний дім, кожну сім`ю. Війна залишила в своєму полум`ї мільйони людських долей, принесла страждання і горе, які гостро і скорботно хвилюють народну пам`ять.

Війна сьогодні вже не близька історія, а для молодих майже легенда, відома з книг і фільмів, розповідей старших. Скільки б часу не минуло від тієї пам`ятної весни 45-го ніколи не згасне слава воїнів. У кожного народу є свої події і дати які складають опорні моменти його історії, основ історичної пам`яті та національної гордості.

Більш як 41- мільйонний народ опинився в епіцентрі воєнних дій. Українці приймали німецьку агресію, як смертельну загрозу для себе.

Любов до Батьківщини, до свого народу, безстрашність і героїзм - це основні риси були люди із чистою совістю, сильні духом, завдяки їм частково окупована земля стала для фашистів караючою землею.

Ми, нинішнє покоління повинні завжди пам`ятати і шанувати людей, які пройшли ті страшні стежки війни.

Життя ветеранів та учасників війни – зразок мужності, патріотизму і незламності, на яких виховане не одне покоління українців. Цей день – це велике свято для всіх, хто цінує свободу та незалежність, любить свою землю.За що ми повинні бути вдячними їм і повинні пам`ятати, що героїзм, самовідданість і любов до рідної землі - це не тільки буває в кінофільмах, але це повинно бути в кожному з нас.

Переглянути відео…

Наталья Бучинская - Перемога

Українці і війна. Новий символ Перемоги

Кіноповість «Україна в огні» О.Довженко.