На головну    Усі новини

День фізичної культури і спорту


День фізичної культури і спорту — свято України. Відзначається щорічно у другу суботу вересня. Це свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, тренерів, ветеранів спорту. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю.

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного. Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем" як найкращі футболісти Європи.

З кожним роком в Україні заняття спортом стають все популярнішими: відкриваються потужні спортивні центри і фітнес-клуби, та й люди самі усвідомлюють, наскільки важливо тримати себе в хорошій фізичній формі.

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам кілька цікавих фактів про різні види спорту.

Чи знали ви раніше, що до 1900 року такий звичний для нас бокс був незаконним? Певно, що ні! Крім того, найпопулярнішим спортом у кінематографі також є бокс, вочевидь, через його видовищність. Боксер Майк Тайсон за свою професійну кар’єру провів 51 матч, причому в 21 випадку він відправляв свого суперника в нокаут ще в першому раунді.

Як ви гадаєте, в якому виді спорту була зафіксована найнижча і історії спорту швидкість? Як не дивно, це … перетягування канату! Швидкість змагань з перетягування канату 12 серпня 1889 року становила 1,35 км/год.

Ви, певно, не раз дивилися Олімпійські ігри і звернули увагу на різноманіття спортивних змагань і країн, але лише дві країни за всю історію ігор брали постійну участь у них від самого початку. Дещо цікаве про м’ячики. Американці просто шаленіють від м’ячиків для гольфу, тому щорічно витрачають на них 630 млн доларів! Цікаво, але до 1850 року м’ячики для гольфу виготовляли зі шкіри і набивали пір’ям. М’ячик для настільного тенісу важить усього 2,5 грами. Сподіваємося, знаючи стільки цікавих фактів про спорт, тепер вам буде значно веселіше проводити час у спортивному залі чи на тренуваннях. Отже, приємних та продуктивних вам занять спортом!