На головну    Усі новини

24 серпня – День Незалежності Украіни


В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності і по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року. День Незале́жностіУкраї́ни – головне державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежностіУкраїни, що прийнято вважати датою утворення державиУкраїна в її сучасномувигляді.

Історія України - це шлях до Незалежності, шлях, на якому кожна подія – це крок до мрії.24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багато вікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка на протязі свого існування дуже часто страждала відпосягань загарбників і врізні періоди входила до складу різноманітних держав та утворень.

Одним із перших кроків до незалежності, яка булла проголошена 24 серпня 1991 року, можна вважати прийняття Декларації про державний суверенітет України, яка була прийнята Верховною радою УРСР 16 липня 1990 року.

Декларація хоча і не проголошувала незалежністьУкраїни, але вона визначала те, що Україна є суверенною національною державою, її суверенітет поширюється на всю територію країни та на всі сфери українського суспільства. Попри те, що хоча й Україна за результатами проголошення декларації про державний суверенітет і залишалася у складі СРСР, цей документ мав дуже велике значення. Його значення полягало насамперед у тому, що він продемонстрував волю українського народу до незалежності, він став поштовхом до запуску процесів, які завершилися 24 серпня 1991 року.

Завершився же процес становлення незалежності України прийняттям Акту про проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року в якому підкреслювалося наступне: "Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 p.,

— продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні,

— виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами,

— здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежністьУкраїни та створення самостійної Української держави – України.

ТериторіяУкраїни є неподільною і недоторканою. Віднині на територіїУкраїни мають чинність виключноКонституція і закониУкраїни.

Дата 24 серпня пов'язана з прийняттям цього дня в 1991 р. Верховною Радою тодіще Української РСР Акта проголошення незалежностіУкраїни.

Зовнішня політикаУкраїни спрямовувалася на утвердження і розвиток її як незалежної держави; забезпечення стабільності міжнародного становища України; збереження територіальної цілісності держави та недоторканості її кордонів; входження національної економіки до світової економічної системи; захист прав та інтересів громадян України, що перебувають за кордоном і створення умов для підтримання контактіві з зарубіжними українцями.

Майбутнє нашо їдержави цілком залежить від мудрості, далекоглядності та рішучості лідерів, толерантності та зваженості в діях різних політичних сил, єдності та віри громадянУкраїни у свої сили.


Переглянути відео…