На головну    Усі новини

6 грудня - День Збройних Сил України



В Україні 6 грудня 2016 р., відзначають 25-ю річницю утворення національної армії - Збройних сил України (ЗСУ). Свято було засновано Верховною Радою України постановою від 19 жовтня 1993 р. Дата святкування була приурочена до прийняття закону України "Про Збройні сили України" від 6 грудня 1991 р.



Як правило, на загальнонаціональному рівні День ЗСУ відзначається привітанням всіх військовослужбовців президентом України, урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата та божественною літургією. У частинах української армії проходять урочисті збори, церемонії вручення державних нагород та святкові концерти. Програма свята завершується святковим феєрверком у містах-героях та містах розташування керівних центрів української армії. На даний момент до складу Збройних сил України входять: Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили та Сили спеціальних операцій.



У березні 2015 р. президент України Петро Порошенко підписав закон про збільшення чисельності ЗСУ до 250 тисяч чоловік. Зазначимо, що після здобуття Україною незалежності в 1991 р. до 2014 р. в Україні поряд з національним святом - Днем Збройних сил - відзначався "радянський" День захисника вітчизни 23 лютого. Проте в 2014 р. президент України Петро Порошенко вирішив скасувати його. "Словосполучення "захисник Вітчизни" перестало бути абстрактним ритуальним висловлюванням. Воно наповнилося конкретним змістом, багатим на подвиги українського воїнства, безліччю битв і дат.




Переглянути відео…