На головну    Усі новини

10 березня – День Гімну України


10 березня - День Гімну України. Національний Гімн - це один з символів держави, відображення душі народу та його історії. Наш гімн не є виключенням. Державним Гімном України є національний гімн на музику Михайла Вербицького та слова Павла Чубинського.

Урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Створення українського гімну бере початок з 1862 року, коли український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Поширення цього вірша серед українофільських гуртків, щойно об’єднаних у Громаду, сталося миттєво. Патріотичний вірш не пройшов повз увагу й релігійних діячів того часу. Один з них, отець Михайло (Вербицький), будучи ще й знаним композитором свого часу, захопився віршем Павла Чубинського та написав музику до нього.

Вперше національний гімн з нотами був надрукований у 1865 році, а з 1917 року він почав використовуватись як державний гімн. У 1917-1920 рр. «Ще не вмерла Україна» як єдиний державний гімн законодавче не був закріплений, використовувалися й інші гімни. Протягом радянського періоду української історії Національний гімн офіційно було піддано забуттю.

6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України», згідно з яким в якості Державного Гімну України було затверджено Національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».