На головну    Усі новини

1 квітня - Міжнародний день птахів




Історія даного свята почалася в 1906 році, коли була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель.

Звичай старовини – піч у цей день жайворонків з тіста і співати особливі пісеньки-заклички. Одна з найстаріших традицій – розвішування в цей день шпаківень, синичників, гоголятнікі та інших “пташиних будиночків”. На Землі відомо близько 9600 видів птахів .Акції та заходи, приурочені до Міжнародного дня птахів, проходять по всій країні. Екологи та орнітологи, закликали звернути увагу на необхідність дбайливого ставлення до наших пернатим братам.

Птахи живуть в найхолодніших, найспекотніших і найпосушливіших умовах у місцях, куди людина проникла порівняно недавно.

Незважаючи на ці неймовірні адаптаційні можливості, майже 1200 видів птахів знаходяться під загрозою глобального зникнення. 12 відсотків птахів, тобто кожен восьмий вид, визнаний на міжнародному рівні як такий, що знаходиться під загрозою глобального зникнення. 87 видів птахів занесені в Червону Книгу України. В Україні являється рідкісним кожен восьмий-десятий вид птахів. До птахів, що мігрують у теплих повітряних потоках, належить і лелека білий. Багато видів мігруючих водоплавних птахів, зокрема, таких як гуска мала – залежать від взаємопов’язаних мереж водно-болотних угідь.

Найпотужніша небезпека для птахів - це втрата їх середовищ існування. Вирубування лісів, осушення водно-болотних угідь, насадження некорінних порід дерев, втрата територій внаслідок урбанізації, інтенсивне сільське господарство - ось головні загрози для пернатих.

Птахи є одним із найкращих індикаторів стану і динаміки усього біорізноманіття, вони відіграють важливу роль у моніторингу змін, що відбуваються в нашому довкіллі. Птахи здійснюють міграції, створюючи своєрідну павутину міграційних шляхів, перетинаючи та урізноманітнюючи чимало середовищ існування. Багато птахів зупиняється протягом міграції для відпочинку, живлення і поповнення енергетичних запасів організму. Такі місця є надзвичайно важливими для успішної міграції

Інтернет-ресурси

http://bird-ukraine.pp.ua/index.php/spysok-za-rodynamy - Птахи України

http://ecotime.info/?p=6494 - Екологічний інформаційний портал

http://pernatidruzi.org.ua - Пташиний світ України

http://www.zoolog.com.ua/index.html - У світі тварин

http://www.wwf.org/ - World Wildlife Fund, WWF

http://www.ifaw.org - International Fund for Animal Welfare

http://www.menr.gov.ua - Міністерство екології та природних ресурсів України

http://www.zelenysvit.org.ua/ - Українська екологічна асоціація «Зелений світ»

http://pryroda.in.ua - Природа України

http://www.ecoleague.net/pro-vel - Всеукраїнська екологічна ліга

http://calenday.org/uk/holidays/s/62-mighnarodniy-deny-ptahiv - День птахів.

http://aves.land.kiev.ua - Птахи України

http://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-ptahiv - Довідник цікавих фактів