На головну    Усі новини

13 лютого 2017 року студенти перших курсів взяли участь в інформаційно- просвітницькій годині «Від книги рукописної до електронної»




Студенти познайомилися з історією виникнення книги, першою друкованою книгою, її першодрукарем Іваном Федоровим, розвитком книгодрукування в Україні та світі. Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. Відтоді, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книжкам. Книги відкривають нам світ, допомогають уявити минуле, зазирнути в майбутнє. Шлях розвитку книги був довгим і складним.





Студенти подумки перенеслися на багато років назад – у далеке минуле. На чому тільки не пробували писати наші далекі предки! І на корі - березовому лубі, і на тканині - шовкові, і на залізних пластинах, і навіть на пальмовому листі - папірусі. В Єгипті, на берегах Нілу, це листя нарізали тонкими смужками, склеювали, висушували, скручували в сувої і брали з собою в далекі подорожі.

Треба було навчитися робити книги швидко, акуратно і у великих кількостях.І ось у XVI столітті першодрукар Іван Федоров зумів освоїти слов’янське книгодрукування і випустив у світ першу тисячу однакових книг. Але тут виникло ще одне завдання: мало видавати книги — потрібно ще й навчити людей грамоти. І ось Іван Федоров видав у Львові першу слов’янську азбуку, а пізніше — граматику та інші підручники. Так почало поширюватися книжне знання.





Найбільш несподіваним для студентів став фільм про єдину в світі вишиту книгу Тараса Шевченка «Кобзар». Цей шедевр зроблений в Україні майстринями Оленою Медведєвою та Ганною Тимошок.





Інформація зацікавила студентську спільноту. Сподіваємося, що книга по-дружньому допоможе розібратися у строкатій і бурхливій плутанині думок, почуттів, подій, вона навчить поважати людину і самих себе, вона надихатиме розум і серце почуттям любові до світу, до людини.