Banner









«85 років від дня народження Ліни Костенко»

БібліотекаЛіна Костенко є видатною сучасною українською поетесою, своїм життям і творчістю вона засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито: «...не боюсь донощика в трактирі, бо все кажу у вічі королю».

Творчість Ліни Костенко — визначне явище в українській літературі новітнього часу, її прикметною рисою є інтелектуалізм — рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства...

Значущість поезії Ліни Костенко полягає в сутності самої поетеси, яку вона визначила так: «Я дерево, я сніг, я все, що я люблю. І, може, це і є моя найвища сутність».

Література:

БібліотекаКостенко Л.В. Вибране / Л.В. Костенко.- К.: Дніпро, 1989.- 559 с.

Книга віршів та поем містить твори, опубліковані впродовж кількох десятиліть, поезії з книг «Зоряний інтеграл» (1963) та «Княжа гора» (1972), які свого часу не побачили світу, а також нові вірші, що склали розділ «Інкрустації».віршів та поем містить твори, опубліковані впродовж кількох десятиліть, поезії з книг «Зоряний інтеграл» (1963) та «Княжа гора» (1972), які свого часу не побачили світу, а також нові вірші, що склали розділ «Інкрустації».


БібліотекаКостенко Л.В. Річка Геракліта / Л.В. Костенко; упоряд. та передм. О. Пахльовської; післямова Д. Дроздовського; худож. С. Якутович.- К.: Либідь, 2011.- 336с.: іл.

Лірично-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у струнку і багатоголосну поетичну сюїту, в якій знайомі читачеві вірші органічно переплетені з друкованими вперше. Оригінальне художнє оформлення та ґрунтовна післямова довершують цілісне сприйняття книжки.


БібліотекаКостенко Л.В. Мадонна Перехресть / Л.В. Костенко .- К.: Либідь, 2011.- 112 с.

Книжка поєднує простір особистісного, гранично відвертого, родинно-інтимного і щирого з поетикою оніричних провидінь. Поетика казковості межує з ритуально-міфологічним простором, у книжці виринають теми і концепти, актуалізовані в поезії шістдесятників, тим більше, що до «Мадонни перехресть» увійшли вірші і 1960-х років, і 2011 року. Тобто вся високовольтна лінія духу поета, сформована протягом десятиліть. (Переглянути)


БібліотекаКостенко Л.В. Триста поезій. Вибрані вірші / Л.В. Костенко.- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012.- 416 с.

До книги увійшли найвідоміші вірші Ліни Костенко з різних періодів творчості – від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше видання вибраних творів поетеси за часів Незалежності.Окрім змісту, видання містить алфавітний покажчик творів.


БібліотекаКостенко Л. В. Берестечко: історичний роман / Л.В. Костенко; авт. післямов І. Дзюба, В. Панченко; іл. С. Якутовича.- К.: Либідь, 2010.- 232 с.: іл.

Книга про одну з найбільших трагедій української історії — битву під Берестечком. Написана ще в 1966-67 роках, вона згодом не раз дописувалась. З часом тема цього роману переросла у філософію поразки взагалі, в розуміння, що "поразка — це наука, ніяка перемога так не вчить" , а відтак і в необхідність перемоги над поразкою.


БібліотекаКостенко Л.В. Записки українського самашедшого / Л.В. Костенко.- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011.- 416 с.

Роман вперше вийшов у світ у видавництві Івана Малковича в грудні 2010 року і практично зразу ж став українським бестселером. У ньому описується період президентства Леоніда Кучми та Помаранчева революція. Головний герой роману, 35-річний програміст за освітою, який проте займається обслуговуванням комп'ютерів, а не програмуванням. За жанровою стилістикою «Записки українського самашедшого» — насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики.


Про життя і творчість Ліни Костенко на сторінках періодики:

БібліотекаНауменко С. «Тихе сяйво над моєю долею». Тема кохання в поезіях Г. Аполлінера, Б. Пастернака, Л. Костенко / С. Науменко // Всесвітня література в сучасній школі.- 2012.-№ 7-8.- С.72- 76. (Переглянути)


БібліотекаПроценко С. Урок пам’яті: " Друга світова війна у дзеркалі літератури" (За поезіями О. Твердовського і Л. Костенко) / С. Проценко // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України.- 2011.- № 6.- С. 62- 63. (Переглянути)




БібліотекаСоснова К. Ліна Костенко «Дощ полив...». Урок у 6 класі / К. Соснова // Дивослово.- 2012.- № 7.- С. 7- 9. (Переглянути)


БібліотекаЧумак Т. «Вже почалось, мабуть, майбутнє...» (Читацька конференція за творчістю Ліни Костенко) / Т. Чумак // Дивослово.- 2011.- № 7.- С. 10- 17. (Переглянути)





БібліотекаЧумак Т. Проблема вірності і зради у творах Ліни Костенко на історичну тематику / Т. Чумак // Дивослово.- 2013.- № 7.- С. 17-20. (Переглянути)


БібліотекаДідух Г. Позакласне читання: творчість Ліни Костенко (моделі уроків) / Г. Дідух // Дивослово.- 2013.- № 2 .-С. 9- 17. (Переглянути)



Залишити коментар


comments powered by HyperComments