Banner









Музей українознавства

2010 року у Лисичанському педагогічному коледжі було відкрито музей українознавства коледжу. Метою створення музею стало залучення сучасної молоді до здобутків української культури, зацікавлення українознавчим матеріалом, розуміння ролі і місця української нації у світовому контексті, а також виклик відчуття гордості за свій народ. Експозиції музею та загальна його концепція створені у руслі сучасного подання інформації з урахуванням європейських традицій мистецького оформлення музейної справи. Загальна атмосфера кабінету-музею українознавства дозволяє відвідувачам відчути менталітет українського народу і, разом з тим, пройнятись оптимізмом щодо його розвитку, світлого майбуття.

У музеї зібрана велика бібліотека сучасного українознавства, в арсеналі якої цікаві сучасні книжкові виставки. Ця бібліотека є складовою загального інформаційного медіа-центру коледжу. Студенти мають змогу ознайомитись з історичними та культурними цінностями нашого народу, життєвими долями його видатних діячів, долучитись до культурного та етнографічного спадку.

Постійно функціонуючими є такі книжкові експозиції: «Етнографічна мозаїка», «Історія української державницької ідеї», що мають спеціально придбані для музею рідкісні етнографічні дослідження, збірки державних документів різних історичних епох.

Поповнюється експозиція «Луганщина літературна», цінність якої не лише у наявності великої кількості книжок письменників Луганщини, а й у тому, що книги, подаровані письменниками, мають їх автографи. Серед них - книга «Батькові руки» М.Чернявського з автографом відомого українського письменника, дослідження В.Ужченка з автографом відомого фразеолога України, одна із перших збірок письменниці, члена Національної спілки письменників України Г.Гайворонської «Циганська ніч» з дарчим написом, автограф сина В.М.Сосюри – В.В.Сосюри.

Стендова експозиція «Україно, ти для мене диво!» продовжується у книжковій експозиції, яка відкриває красу та особливість різних регіонів України, робить їх туристично привабливими для відвідання.

2014 рік відзначився великим ювілеєм – 200-річчям з дня народження Т.Шевченка. Цій знаменній даті присвячена книжкова експозиція «200 років тернового шляху». Зібрані матеріали розкривають нам постать Т.Шевченка як поета, художника, педагога, мовознавця та, врешті-решт, людини. Серед цінних матеріалів «Буквар» Т.Шевченка, різні видання «Кобзаря», нові видання про життя та творчість видатного генія.

Бібліотека музею постійно поповнюється новими книгами, що їх дарують громадські діячі, письменники, вчителі шкіл, науковці ЛНУ імені Тараса Шевченка, випускники та студенти коледжу. Поповнюється і електронна бібліотека музею, у якій – реалізовані навчальні проекти- посібники «Дива України», «Подорож містами України», «Духовна культура України», «Психологічний портрет Т.Шевченка» та ін.




Залишити коментар


comments powered by HyperComments